Ofis 2016 Ön İzleme Sürümü Kurulumu

By | Nisan 27, 2015

 

2015 yılının gelmesiyle birlikte Microsoft birçok ürünü piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Buna paralel olarak birçok ürünün ön izleme sürümü şu an kullanıma çıkmış durumda. Biz bu makalemizde Ofis 2016 ön izleme sürümünün kurulmasını ele alacağız. Şuan kuracak olduğumuz ön izleme sürümünde ürünün tüm özellikleri aktif değil ve bize yansıtılmamaktadır. Ürün ilk aşamada IT Profesyonelleri ve geliştiriciler için ön izleme olarak piyasaya sunuldu. Tam özellikleri belli olmamasına karşın geliştirmelerin Ofis 365 ekseninde olacağı bilgileri internette yer almaktadır.

Ürünü indirebilmek için buradan istek yapabilirsiniz. Ben bunun yerine script olarak kurulum adımlarını Ofis 365 proplus ürünü kurarmış gibi kurulumunu yapacağım. Ayrıca ürünün Mac versiyonu da şu anda indirilebilir ve kurulabilir durumda. Tabi ön izleme sürümü olarak. Mac versiyonunu da buradan indirebilirsiniz.

Ufak ufak kısa ve basit makalemizin adımlarına geçelim.  https://connect.microsoft.com/directory adresine giriş yapalım. Buradaki Microsoft Office ürünü kenarında yer alan Join linkine tıklayalım.

1

Karşımıza gelen ekranda live id ile giriş yapalım. (Microsoft Hesabı)

2

Açılan ekranda OFFICE 2016 PREVIEW (For BUSINESS) linkine tıklayalım.

3

Açılan ekranımızda Download linkine tıklayalım.

4

Karşımıza gelen ekranda indirecek olduğumuz ürünleri seçelim. Ben kurulum için sadece Admin_OfficePreview.zip dosyasını indireceğim.

5

İndirdiğimiz dosyayı zipten çıkartalım ve aşağıdaki hale getirelim.

6

İşletim sistemimizden yönetici olarak CMD’yi çalıştıralım. Kuruluma aşamasında şunu da belirteyim Ofis 2013 kurulabilen tüm donanımlar ve işletim sistemleri üzerine Ofis 2016 ön izleme sürümü kurulabilmektedir.

7

Biz Proplus_tr_tr_x86 bat ile 32 bit Türkçe kurulumu yapacağız.

8

Bu nedenle bu dosyanın yolunu kopyalıyoruz.

9

Kopyaladığımız yolu cd parametresinden sonra “ “ içerisine yapıştırıyoruz.

10

Sonrasında Proplus_tr-tr_x86.bat dosyasını çalıştırıyoruz.

11

Kurulum için gerekli download başladı.

12

İndirme ve ilerleme adımları internet bağlantı hızı ve bilgisayarımızın performansına göre ilerlemekte. Bu işlem yaklaşık 15-20 dakika arasında sürmektedir.

13

Kurulum işlemi tamamlandı. Ofis bileşenlerimizi aşağıdaki gibi görebilmekteyiz.

14

Powerpoint’i açtığımda sürüm numarası olarak 16.0.3930.1004 olarak görünmektedir. Buda Ofis 2016 Ön izleme sürümüne denk gelmektedir.

15

Şu anki yapı itibariyle pek çok özellik daha bizlere yansımamaktadır. İnternet ortamında sızan görsellere pek paralel bir görüntü gelmemekle birlikte bunun ön izleme sürümü olduğunu unutmamak gerekir. Ürün Kararlı sürüm olarak satışa sunulduğunda tüm özelliklerini farklı makalelerde ele alıyor olacağız.

16

Umarım yararlı bir makale olmuştur. Bir başka makalede görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir