DPM Enable End-User Recover in DPM fails Hatası

By | Mayıs 4, 2011

Dpm kurulumundan sonra ayarlardan Enable End-User Recover  özelliğini aktif etmek isterken aşağıdaki hatayı alırsanız eğer resimden sonraki maddeleri uygulayınız.

Active Directory could not be configured because the Active Directory domain could not be found. Make sure that the domain name is properly constructed. The following example shows a properly constructed domain name: city.corp.company.com” 

Dipnot olarak  bu özellik ne işe yarar bunuda yazalım.
Enable End-User Recover in DPM : Bu seçenek ile shadowcopy özelliği aktif duruma getirilmiş olan DPM Clientlar, DPM yöneticisine bağımlı kalmadan sahip olmuş oldukları dataları geri getirebilme yeteneğine sahip olacaklardır.

Çözüm için yapılacak işlemler;

1-Dpm kurulu makinada  C:\program files\Microsoft DPM\DPM\End User Recovery bu yol içerisindeki DPMADSchemaExtension.exe dosyasını çalıştırın.Gelen soruları Yes ve Ok butonları ile geçin.Birbirine benzeyen 3 ekran peş peşe karşınıza gelecek.
2-İlk ekranda textbox kısmından sizden istenen bilgiye Dpm kurulu makinanızın FQDN değerini yazın.Örnek Dpm kurulu makinanın adı Dpmserver olsun.Bu alana FQDN olarak Dpmserver şeklinde girin.
3-Bu işelemin arkasından gelen ekrana domain adını tam olarak yazın.Örneğin domain adımız deneme.com olsun.Textbox içerisine deneme.com yazın.
4-Son olarak gelen ekran korunan bilgisayar ile Dpm server kurulu makinamız aynı etki alanında ise bu ekran boş geçilebilir.Farklı bir domain üzeride ise eğer buraya korunan bilgisayarın domain ismi girilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir